Кошик
21 відгук
ПП "АРТСЕЛ"
+380 (66) 462-84-66
+380 (98) 509-47-02
+380 (56) 776-97-59

Різноманітність нержавіючих сталевих сплавів: види і категорії (завершення)

Різноманітність нержавіючих сталевих сплавів: види і категорії (завершення)

- Група дуплексних або комбінованих сплавів. Ці варіації нержавійки поєднують в собі кращі показники сплавів-основ і відносяться до інноваційних високотехнологічних сплавів, яким під силу вирішення будь-яких технологічних завдань, і задоволення найбільш вимогливих запитів. Чи потрібно говорити, що купити нержавійку такого типу обійдеться помітно дорожче, ніж сплави з попередніх груп.


Сплави, що відносяться до двох перших груп, вважаються найбільш популярними і поширеними завдяки своєму надзвичайно широкого ареалу використання. Сплави мартенситної групи не використовуються в харчовому виробничому секторі. Менше за всіх інших, своєю поширеністю можуть похвалитися сплави, що мають відношення до останньої групи (близько 3% усього обороту прокату сталевого нержавіючого), головним чином, з причини своєї високої вартості.

 

Що стосується конкретних категорій нержавіючого сталевого прокату, є спеціальна довідково-технічна література, де можна знайти повний опис кожної категорії.

 

До найбільш затребуваним категоріям феритної групи відносяться марки AISI 201 і AISI 430. Це прокатні категорії універсального типу, використання яких на виробничих підприємствах практично не обмежується. Широко використовуються дані категорії в медичному та харчовому виробничому секторі, а також на побутовому рівні.

 

У сімействі аустенітних сплавів найбільшою популярністю користуються категорії AISI 304, AISI316, AISI 316T і AISI 321. Ці різновиди використовуються практично повсюдно, завдяки своїм непересічним показниками корозійної стійкості, жаростійкості та жароміцності. Деяким з них вдалося отримати визнання нержавіючого прокату, відмінно підходить для використання на харчових підприємствах (харчова нержавіюча сталь).

 

Категорії сплавів, що входять в мартенситную групу (AISI 410, AISI 420), відрізняються досить обмеженим ареалом використання, з-за своєї певної біологічної активності. Тим не менш, в деяких сегментах, їх застосування досі немає гідної альтернативи.

 

Вибір «правильної» категорії прокату сталевого нержавіючого вимагає не тільки чіткого розуміння її основних експлуатаційних завдань і випливають з цього, вимог до експлуатаційних показників матеріалу, але також певного набору знань і спеціальної кваліфікації. Якщо з останніми пунктами є певні складності краще довірити вибір підготовленим фахівцям, або купити нержавійку на перевірених підприємствах, де, володіють всіма необхідними знаннями, співробітники зможуть ознайомити з характеристиками та якостями будь-якої категорії нержавійки, і допоможуть вибрати найбільш оптимальний варіант для вирішення конкретної експлуатаційної завдання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner