Розглянемо рівень наявності тих чи інших компонентів у сплаві на прикладі категорії нержавіючого сталевого прокату з маркуванням 12Х18Н10Т.

Так цифра «12» вказує на те, що в складі сплаву присутній дванадцять сотих частин вуглецю від загального складу сплаву. Літера «Х» із цифрою «18» сигналізує, що в сплаві частка присутності, такого важливого легуючого компонента як хром перебуває на рівні вісімнадцяти сотих часток. Поєднання «Н10» вказує на рівень пайової присутності в складі нержавіючого металу нікелю і завершальна маркування літера «Т» повідомляє, що в сплаві також присутній титан, кількість якого не перевищує однієї сотої частки.
Де застосовуються нержавіючі сталеві сплави, що відносяться до жароміцної категорії прокату
Найбільш поширені варіації такого матеріалу, як жароміцний листова нержавіюча сталь купити яку сьогодні нескладно і в онлайн режимі, з більш високим рівнем присутності у складі хрому, здатна, без особливих проблем, переносити вплив температурних режимів поріг нагріву яких, може перевищувати тисячу градусів за Цельсієм. Зрозуміло, за умови, що матеріал не будуть впливати значні навантаження механічного типу. Основну сферу використання прокат сталевий нержавіючий даного різновиду отримав як базовий елемент виготовлення конструкційних елементів і завершених конструкцій, чия експлуатація передбачає вплив температурних режимів з рівнем нагріву від вісімнадцяти градусів за Цельсієм і вище.
Хромокремнистые варіації нержавіючого сталевого прокату, що відрізняються більш значною часткою наявності в складі молібдену, найчастіше використовуються у виробництві випускних клапанів, що використовуються в системах силових установок внутрішнього згоряння. При цьому матеріал може використовуватися як для установок дизельного типу, так і для силових установок, що працюють на високооктановому паливі, використовуваних в авіабудуванні.
Нержавеющие стальные сплавы хромоникелевой группы используются, главным образом, для изготовления конструкций и механизмов, эксплуатация которых не предполагает значительных нагрузок. Максимальный уровень жаростойкости материалов данной категории колеблется в пределах 900 – 1050 градусов по Цельсию. Также данное семейство сплавов разделяется на два основных подвида – сплавы ферритного типа и аустенитные сплавы. Первая вариация хромоникелевых сплавов, отличается боле высоким показателем хрупкости, что не позволяет им справляться со значительными нагрузками ударного типа. Категорія аустенітних сплавів, навпаки, демонструє більш високий рівень пластичності, що дає можливість задіяти їх у виробничих процесах, пов'язаних з різними варіаціями формування матеріалів.
- Переваги листового нержавіючого прокату з TiN (нітрид титану) напиленням (продовження)Всі ці якості нержавіючої сталі з напиленням дають широке поле для різних конструкторських і дизайнерських рішень. Підвищуючи не тільки естетичні показники конструкцій, але і багато інші експлуатаційні характеристики.Переваги листового нержавіючого прокату з TiN (нітрид титану) напиленням (продовження)