Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380
66
462-84-66
+380
98
509-47-02
+380
56
776-97-59
  • ПП "АРТСЕЛ"
  • Статті
  • Аустенитный нержавіючий прокат – як проводиться і для чого застосовується

Аустенитный нержавіючий прокат – як проводиться і для чого застосовується

Аустенитный нержавіючий прокат – як проводиться і для чого застосовується

Нержавіючий сталевий прокат, за порівняно недовгий період з моменту своєї появи, впевнено зайняв своє місце серед найбільш універсальних матеріалів, без яких сьогодні не може обійтися практично жодна сфера сучасної промисловості. Однією з найбільш популярних різновидів нержавіючого сталевого прокату є сплави, що відносяться до так званої аустенітної групі.


Цю варіацію нержавіючих сплавів виготовляють на основі високолегованих категорій стали, і основною особливістю таких матеріалів є утворення твердого рівномірного розчину (аустеніт) в період кристалізації сплаву. Кристалічна решітка матеріалу, що відрізняється, практично монолітною структурою, містить досить різних легуючих компонентів, комбінації складів і процентних співвідношень яких, в залежності від передбачуваної сфери використання матеріалу, можуть трохи відрізнятися. Сплави, що відносяться до даної різновиди, що відрізняються досить високим рівнем пластичності і для виготовлення деяких видів готової продукції необхідної конфігурації, не обійтися без застосування деяких видів обробки матеріалу термічного характеру.

 

Якщо порівнювати дану категорію з деякими іншими варіаціями нержавіючого сталевого прокату, то, приміром, вартість листа нержавіючої сталі аустенітної групи, при всіх ідентичних габаритних і вагових показниках, може виявитися більш високою. Але і багато якісні характеристики такого листа можуть істотно перевершувати показники порівнюваних матеріалів, і для деяких галузей застосування, така перевага може бути не просто важливим, але, часом, і визначальним.

 

Склад нержавіючих сплавів аустенітної категорії

 

Для того чтобы сплав данной разновидности получил все необходимые качества и существенно усилил кристаллическую гранецентрированную решетку в него необходимо добавить определенный набор легирующих компонентов, способных менять физические и эксплуатационные качества стальных сплавов в целом: 

- добавление к составу сплавов такого легирующего компонента как хром, дает возможность значительно увеличивать уровень их сопротивляемости коррозионному воздействию; 

- застосування в якості легуючого доповнення такого елемента як нікель, дає можливість досить істотно збільшувати такий важливий для деяких промислових галузей показник нержавіючого сплаву, як рівень його жароміцності