Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380
66
462-84-66
+380
98
509-47-02
+380
56
776-97-59
  • ПП "АРТСЕЛ"
  • Статті
  • Категорії нержавіючого прокату для димохідних систем (завершення)

Категорії нержавіючого прокату для димохідних систем (завершення)

Категорії нержавіючого прокату для димохідних систем (завершення)

З'ясувавши вплив на властивості нержавійки деяких легуючих компонентів (з більш докладними даними можна ознайомитися в спеціалізованих довідкових виданнях), незайвим буде також отримати інформацію і про найбільш часто використовуваних, у виготовленні димохідного обладнання, категоріях такого матеріалу як сталева нержавіюча сталь ціна якої, в залежності від обраної категорії, може помітно відрізнятися.


Категорії нержавіючого сталевого прокату для виготовлення димохідних систем

 

AISI 316 (заміна ГОСТ 08Х17Н13М2). Присутність в даній прокатної категорії нікелю з молібденом дає можливість використовувати виготовляються з неї вироби в умовах впливу агресивних речовин і середовищ. Дана різновид відмінно підходить, наприклад, для виготовлення рідкопаливного котельного обладнання.

 

- AISI 304 (аналог ГОСТ 08Х18Н10). Даний варіант від попередньої категорії сталевий нержавіючої сталі відрізняється більш скромними показниками присутності нікелю в сплаві і нульовим індексом наявності молібдену, що робить його менш стійким до впливу кислотних речовин і середовищ і в теж час більш доступним за ціною.

 

AISI 316Т (альтернатива 10Х17Н13М2Т ГОСТ). Є найбільш універсальною категорією нержавіючого сталевого прокату для виробництва димохідного обладнання. Для даної різновиду експлуатація при температурному впливі, що досягає 850°C не викликає ніяких складнощів. Присутність у складі даного різновиду титану (про що повідомляє остання буква маркування) поряд з відчутними частками нікелю і молібдену гарантують її хорошу пластичність і дуже солідний показник стійкості до дії кислотовмісних речовин і середовищ.

 

AISI 310S (варіант ГОСТ 20Х23Н18). Категорія нержавіючого сталевого прокату, що відрізняється в першу чергу своїми неабиякими жароміцними кондиціями, що дозволяють без особливих проблем, переносити вплив температурних режимів, досягають рівня нагрівання до 1000°C. Завдяки солідному показником присутності в складі категорії таких елементів як нікель і хром, що виготовляється з неї продукції забезпечується неабиякий рівень експлуатаційної надійності і, як наслідок, довговічності.

 

AISI 430, 409 и 410 (соответствуют ГОСТ – 12Х17, 08Х13 и 12Х13). Данные категории стального нержавеющего проката для изготовления дымоходных систем и прочего печного оборудования, следует использовать крайне осторожно. Некоторые изготовители в данном сегменте, к подобным сплавам предпочитают вовсе не обращаться, поскольку их отличают достаточно скромные показатели сопротивляемости в условиях контакта с агрессивными средами и кислотосодержащими веществами. Разумеется, если выбирается подобная нержавейка цена її буде відповідно менш високою, ніж у попередніх варіацій, але такий вибір може стати причиною подальших витрат, на ремонт і заміну обладнання, не кажучи вже про експлуатаційної небезпеки, пов'язаної з можливістю задимлення приміщень і навіть їх загоряння.