Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380 (66) 462-84-66
+380 (98) 509-47-02
+380 (56) 776-97-59

Обробка нержавійки хімічним способом: цілі і варіації

Обробка нержавійки хімічним способом: цілі і варіації

Поліпшення експлуатаційних і фізичних якостей нержавіючого прокату є однією з найбільш важливих завдань, виконання яких турбуються передові виробники нержавіючого металургійного прокату. При виготовленні легованих варіацій сталевого прокату і виробництва на його основі всіляких конструкційних елементів і завершених виробів і конструкцій, ключова роль приділяється обробці легуючих марок сталі хімічним способом, що дозволяє помітно покращувати деякі важливі якості поверхневої структури матеріалу, особливо ті, які забезпечують йому високий рівень опірності впливу корозійних процесів. Обробка сталевого прокату подібним способом, здійснюється практично на будь-якому великому підприємстві, що має справу з випуском легованих сортів сталевого прокату або з виготовленням виробів на його основі.


Беручи до уваги те, що вартість нержавіючих категорій прокату формується, головним чином, за рахунок присутності в його складі в тому чи іншому кількості різних легуючих елементів, і за рахунок більш складною і витратною технологією виготовлення матеріалу, купити листову нержавіючу сталь пройшла додаткову хімічну обробку, як правило, буде ненабагато дорожче, ніж такий самий прокат, але не піддавався подібного роду операцій. Тим не менш, ніж більш високих за якістю буде вихідний матеріал – тим ефективніше і довше буде проходити експлуатація виробів і конструкцій з нього створених, навіть у більш складних експлуатаційних умовах і при впливі більш високих навантажень.

 

Найбільш затребувана серед виробників нержавіючого прокату методика його обробки за допомогою хімічних речовин і компонентів представлена наступними варіаціями:

- Травлення поверхні матеріалу. В результаті поверхневого контакту з хімічно активними кислотними речовинами або розчинами, зовнішній шар оброблюваного матеріалу позбавляється від будь-яких оксидних утворень, отриманих внаслідок проходження ним тих чи інших технологічних стадій виробничого процесу. У підсумку, на виході, нержавіючий прокат демонструє чистий поверхневий шар з однорідною структурою, на якому не спостерігається ніяких передумов для можливості утворення вогнищ корозії. Застосування даної варіації хімічної обробки матеріалу буде найбільш доречно в тих випадках, коли конструкції і вироби з нержавіючих категорій прокату виготовляються із застосуванням зварювальних технологій або плазмового різання вихідного матеріалу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner