Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380
66
462-84-66
+380
98
509-47-02
+380
56
776-97-59
  • ПП "АРТСЕЛ"
  • Статті
  • Продукція з нержавіючих сортів прокату: найвідоміші стандарти виготовлення (завершення)

Продукція з нержавіючих сортів прокату: найвідоміші стандарти виготовлення (завершення)

Продукція з нержавіючих сортів прокату: найвідоміші стандарти виготовлення (завершення)

Американський метод стандартизації AISI передбачає маркування нержавіючої металургійної продукції трьома, наступними за єдиним буквеним позначенням, цифрами, кожна з яких розшифровує певні експлуатаційні характеристики тієї або іншої варіації нержавіючого прокату. Для всіх, вирішили купити лист нержавійки американського виробництва, розглянемо, для прикладу, варіацію з маркуванням AISI 430. Ця різновид нержавійки входить в сімейство мартенситних сплавів і має у своєму наборі легуючих компонентів, хрому на рівні 12%. Дана різновид також відрізняється хорошою стійкістю до дії високих температурних режимів, корозійних процесів і різних пошкоджень механічного характеру, також даний прокат демонструє непоганий рівень пластичності при досить високій твердості. Такий вид прокату практично не має альтернатив, при виготовленні елементів і вузлів, у яких хороша корозійна резистентність повинна поєднуватися з підвищеними міцнісними показниками. Такою продукцією можуть бути різні варіації котельного обладнання, вироби пружинного типу, варіанти ріжучого інструменту, теплові турбіни і т. п. До речі, маркування AISI згодом придбала таку популярність, що їй, крім Сполучених Штатів, вирішили також користуватися деякі виробники Старого Світу і Азіатського регіону. Так що, з деяких пір, даний стандарт можна зараховувати до міжнародних.


Країни пострадянського простору

 

У багатьох країнах колишнього СРСР виробники з різних секторів промисловості, в тому числі і металурги, досі використовують, розроблену ще радянськими фахівцями, систему Гостів. Так, наприклад, будь-який, що розраховує купити лист нержавійки в этих странах, узнает, что за изготовление нержавеющих вариаций проката, в большинстве из них, отвечает ГОСТ за номером 5632. Однако, в зависимости от эксплуатационных особенностей, различные вариации нержавейки могут здесь производиться и согласно своим индивидуальным стандартам. К примеру, изделия, относящиеся к тонкому нержавеющему листовому покату, изготавливаются с применением ГОСТа 5582, а листовую продукцию, обладающую более серьезным уровнем толщины, производят согласно ГОСТу 7350. 

 

Имеются ли обобщения 

 

Нужно отметить, что, в целом, большинство ГОСТов имеют свои аналоги среди продукции, регулируемой зарубежными системами стандартизации. Одним из примеров в этом плане может послужить соответствие нержавеющей продукции, выпускаемой по ГОСТу 5632-72 с продукцией, изготавливаемой под маркировкой AISI 304 и схожесть во многих свойствах нержавейки с обозначением 03Х18Н11 и проката с маркировкой AISI 304 L. Таким чином, вироби нержавіючого прокату з практично ідентичними експлуатаційними характеристиками, можуть мати різні варіанти маркування, з'ясувати які можна за допомогою спеціальної довідкової літератури.