Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380 (66) 462-84-66
+380 (98) 509-47-02
+380 (56) 776-97-59

Продукція з нержавіючого прокату: найбільш відомі стандарти виготовлення

Продукція з нержавіючого прокату: найбільш відомі стандарти виготовлення

Існує чимало технологічних і універсальних матеріалів, що використовуються в самих різних галузях діяльності, проте складно собі уявити більш затребуваний матеріал, ніж металургійний прокат, одним з найбільш великих сегментів якого є вироби з нержавіючих категорій сталі. Такого роду металургійна продукція в даний час виготовляється практично на кожному континенті нашої планети. Зрозуміло, і способи маркування таких виробів, як лист нержавійка, круг, смуга, труба, в виду цього, використовуються різні. Десь виробникам подібного роду продукції вдалося виробити єдину схему стандартизації, а де-то виробники не змогли домовитися, і залишилися на своїх початкових позиціях. Спробуємо розібратися, з такими найбільш розхожими позначеннями виробів з нержавіючої сталі, як EN і AISI, а також з'ясуємо, яким методом маркування нержавіючого прокату користуються в більшості країн, що утворилися після розпаду Радянського Союзу.

 

Старий світ

 

В ті, вже досить віддалені часи, коли держави Західної Європи проводили самостійну незалежну політику, не утворивши ще Європейський союз, практично у кожної країни були власні критерії маркування продукції з металургійного нержавіючого прокату, дозволяють точно визначати, з якої саме країни поставляється той чи інший сорт, таких, наприклад, прокатних варіацій, як нержавіюча сталь лист, смуга або інших прокатних різновидів.

 

Так, наприклад, металургійні підприємства Болгарії оперували стандартом BDS, чеські виробники нержавіючої сталі постачали на ринки продукцію з маркуванням CSN, а металурги з Польщі пишалися своїми виробами з нержавіючого прокату під маркою MSZ. Після входження більшої частини європейських держав в єдине політичне та економічне співтовариство, від такого надбання, як власна система маркування нержавіючої продукції, їм, само собою, довелося відмовитися, віддавши перевагу єдиної універсальної системи маркування продукції з позначенням EN. Але все ж залишилися на теренах єдиної Європи країни, що зуміли відстояти свою власну систему класифікації нержавіючої продукції, якою вони оперують до теперішнього часу. Одним з найбільш яскравих прикладів в цьому ключі є Німеччина, металургійні підприємства якої побажали залишитися на власній системі стандартизації DIN, і досі постачають на світові ринки продукцію під цією маркуванням.

 

Америка

 

Як і в більшості інших ситуацій, інший, не схожий з іншими, варіант стандартизації нержавіючої металопродукції вибрали і Сполучені Штати. На внутрішньому металургійному ринку цієї могутньої промислової держави найбільшу популярність у виробників нержавіючої сталі придбала маркування з позначенням і AISI, поряд з якою також використовуються варіанти маркування ATSM і SAE.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner