Полірування труби з нержавійки: найбільш поширені методи
Фінальною стадією виготовлення трубної продукції з нержавіючої категорій прокату є полірування поверхні. Операція даного типу здійснюється одним з пари найбільш затребуваних сьогодні технологічних способів: абразивним або електромеханічним. У кожного з даних методів обробки, в свою чергу, є певний набір варіацій.
До того, як приступити безпосередньо до поліруванню, нержавіюча труба обов'язково піддається шліфуванню. Це невід'ємна підготовча стадія перед фінальною обробкою вироби. У процесі шліфування, як труб, так і всього іншого нержавіючого прокату, з його поверхні віддаляються всі, отримані в період виготовлення, найбільш значні шорсткості і нерівності. Однак, при цьому метал, хоч і незначно, але все ж втрачає в товщині: від однієї сотої до трьох сотих міліметра. Потрібно також відзначити, що поверхнева обробка труби з нержавіючих категорій стали і для безшовних і для зварних різновидів проводиться за однією технологічною методикою. Різниця лише в тому, що в зварної продукції місцях стику приділяється особлива увага.
Абразивний метод обробки
При использовании данной технологии, прошедшая стадию шлифования нержавеющая труба получает дальнейшую поверхностную обработку своей наружной либо внутренней плоскости с помощью специальных абразивных материалов. Что касается зерновых фракций, - они могут быть различными. Использование абразивной технологии дает возможность получать совершенно гладкий уровень поверхности, зачастую достигающий качества зеркального отражения. Хотя применение грубых абразивных веществ может быть использовано и на более ранних стадиях изготовления материала. До такого методу поверхневої обробки виробники вдаються для виготовлення найбільш доступних за ціною профільних труб з нержавійки.
В інших ситуаціях, коли необхідно досягти більш якісного поверхневого стану, полірування нержавіючих труб починають зі шліфування грубозернистими абразивними матеріалами, поступово калібр зерна зменшується і настає стадія більш делікатної обробки матеріалу. Тут вже настає черга використання повстяних валиків. Даний метод полірування фахівці називають круглим шліфуванням і найчастіше йому піддають, як раз, трубну продукцію. Особливо в тих випадках, коли, крім зовнішньої, необхідно полірувати ще і внутрішню поверхню виробу.
- Переваги листового нержавіючого прокату з TiN (нітрид титану) напиленням (продовження)Всі ці якості нержавіючої сталі з напиленням дають широке поле для різних конструкторських і дизайнерських рішень. Підвищуючи не тільки естетичні показники конструкцій, але і багато інші експлуатаційні характеристики.Повна версія статті