Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380 (66) 462-84-66
+380 (98) 509-47-02
+380 (56) 776-97-59

AISI 430 і AISI 304: порівняння перед покупкою (продовження)

AISI 430 і AISI 304: порівняння перед покупкою (продовження)

Категорію AISI 430 зварювати більш складно і не варто піддавати зміцнення методом термічної обробки – це загрожує утворенням тріщин в найнесподіваніших місцях. Що стосується позитивних якостей, тут особливо слід підкреслити здатність переносити серйозний рівень нагріву і чудові показники міцності і твердості.

 

Таким чином, коли стоїть завдання придбати, наприклад, недорогий нержавійка лист, який відрізняється високою твердістю, вибирати слід сплав 430 категорії, а якщо потрібно прокат, відрізняється підвищеними технологічними якостями, варто віддати перевагу 304 марки. Існують також ситуації, коли допускається використання і тієї й іншої категорії, при таких варіантах найбільш очевидним буде вибір більш недорогий і доступної позиції. І та і інша категорія використовується для виготовлення практично будь-яких прокатних різновидів, так що труднощів з вибором оптимальної заготовки під конкретний виріб тут не передбачається.

 

Області застосування

 

Практика застосування дозволяє продемонструвати найбільш пріоритетні напрямки.

У AISI 430 це: труби для перекачування кислотних розчинів і пари, компоненти та варіації пічного обладнання, електроди запальних свічок в автотранспорті, колектори та теплообмінники, елементи теплоенергетичних і зварювальних систем, ємності, використовувані в хімічній галузі. Експлуатація допускає нагрівання до 600°С, що стосується рівня агресивності експлуатаційної середовища, він повинен перебувати в межах середніх показників, для підвищених значень агресивності існують інші рішення.

Для AISI 304: допоміжні і кріпильні елементи різного обладнання, експлуатація якого передбачає вплив помірних кислотних і сольових розчинів. Також досить часто вироби з даної марки можна спостерігати у побутовому вжитку, у вигляді кухонного начиння і різних елементів техніки для ванної, санвузла та кухні.

 

Предметне зіставлення категорій AISI 430 і AISI 304 дає можливість вибирати той же нержавійка лист, який буде найбільш відповідати певним експлуатаційним завдань. Деякі джерела особливої різниці між цими категоріями не спостерігають, що є невірним підходом. Необдумана заміна тут може призвести до вельми неприємних наслідків, таких як, наприклад, конструкційні дефекти, аж до загрожують неусувним невідповідністю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner