Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380 (66) 462-84-66
+380 (98) 509-47-02
+380 (56) 776-97-59

AISI 430 і AISI 304: порівняння перед покупкою

AISI 430 і AISI 304: порівняння перед покупкою

Зіставлення категорій нержавіючої сталі AISI 430 і AISI 304 буде дуже корисним для багатьох покупців, яким необхідно вибрати оптимальну марку для вирішення конкретних експлуатаційних задач. Згідно вітчизняної класифікації обидві ці категорії нержавіючого прокату слід відносити до виду жароміцних корозійностійких сплавів, так і в хімічному складі цих сплавів можна знайти певні збіги. В той же час є певна розбіжність за ціновими градаціям та сфер поширення.

 

Аналоги вітчизняного зразка

 

Обидві різновиди нержавіючого прокату виготовляються різними металургійними підприємствами, як на вітчизняних теренах, так і за кордоном. Досить велика сфера використання дає можливість застосовувати сплави для вирішення самих різноманітних експлуатаційних задач. Людині непідготовленій, тут буде досить просто заплутатися в розрізняють критеріях, і спершу краще буде ознайомитися з теоретичної складової.

 

Комфортніше здійснювати зіставлення на аналогічного типу Гостовських сплавах, у більш звичній формі демонструють набори хімічних компонентів і дохідливо описаних в стандартній документації. Так, приміром, лист нержавіючий AISI 430 буде найбільш збігатися з листом категорії 17Х18, де, як випливає з маркування, присутній 0,17% вуглецю і 18% хрому, також в сплаві AISI 430 присутній титан, і частки його достатньо, щоб впливати на деякі його властивості. У результаті можна сказати, що категорія 430 цілком допускає зіставлення з марками як 17Х18, так і 17Х18Т.

 

Прокат ж категорії AISI 304 найбільш коректно зіставляти з маркою 08Х18Н10, де вуглецю присутній в межах 0,08%, хрому 18% і нікелю 10%. Кремній з магнієм в сплаві присутні приблизно на однаковому рівні і відіграють роль скоріше допоміжних компонентів. Зіставлення з небажаним елементам показує цілком зіставні результати: частка їх присутності в сплаві повинна бути мінімальною. Насамперед це відноситься до сірці, чия присутність загрожує появою тріщин при сильному нагріванні. Потрібно брати до уваги, що рівень очищення сплаву може помітно впливати на його ціну, так що найбільш доступний за ціною варіант може нести в собі далеко не найкращі якості.

 

Розбіжності по набору хімічних компонентів, зрозуміло, повідомляють і певні відмінності у властивостях сплавів:

AISI 304 не має обмежень при зварювальних роботах, добре гартується і кується. При цьому її коефіцієнт твердості нижче, а допустимий межа нагрівання коливається в районі 600°С (при короткочасному до 800°С).

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner