Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380 (66) 462-84-66
+380 (98) 509-47-02
+380 (56) 776-97-59

Лист нержавіючий: варіанти стандартизації

Лист нержавіючий: варіанти стандартизації

Потрібно відзначити, що така, дуже затребувана на сучасному ринку, варіація нержавіючого прокату, як лист нержавіючий виготовляється буквально на кожному континенті земної кулі. Звідси і закономірна варіативність підходу до стандартизації цієї прокатної різновиди. Якісь територіальні сегменти змогли виробити єдину для себе формулу, а якісь виробники не захотіли йти на компроміс, вважаючи за краще залишатися на своїх позиціях. Пропонуємо з'ясувати, що означає маркування EN, де зустрічається абревіатура AISI і який принцип маркування у вітчизняних виробників цієї прокатної різновиди.

 

Американський підхід

 

Як це вже заведено у багатьох інших ситуаціях, за своїм власним, істотно відрізняється від інших підходів, шляхом пішли виробники нержавіючого листа зі Сполучених Штатів Америки, у них найбільш ходовий і шанованою на ринку є маркування AISI. Крім неї можна також зустріти абревіатуру ATSM і SAE.

 

Найбільш популярний варіант передбачає маркування нержавіючих листів, як і багатьох інших різновидів нержавіючого прокату, набором з трьох цифр, де кожна грає роль свого роду вказівника на ті або інші нюанси, властиві експлуатаційними характеристиками маркируемого сплаву.

 

В якості наочного прикладу звернемося до сплаву AISI 430. Він відрізняється присутністю в своєму складі не менше 12% хрому, і відноситься до категорії мартенситних сплавів. Що стосується його безпосередніх експлуатаційних особливостей, тут можна відзначити хорошу стійкість до різного роду механічних впливів, впливу підвищених температур і до впливу корозії. Також листом нержавіючим даною маркування властива неабияка твердість і в той же час хороша пластичність. В результаті, така сировина практично не має альтернативи при виготовленні елементів, від яких вимагається поєднання високого прочностного коефіцієнта з досить значною корозійною резистентністю, таких, наприклад, як різного виду котли, теплові турбіни, різні варіації ріжучого інструменту, пружини і багато іншого. Варто відмітити, що маркування по системі AISI, крім Сполучених Штатів, зуміло знайти прихильників також в державах Азіатського і Європейського регіону.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner