Кошик
22 відгуків
ПП "АРТСЕЛ"
+380 (66) 462-84-66
+380 (98) 509-47-02
+380 (56) 776-97-59

Лист нержавіючий: варіанти з покриттям

Лист нержавіючий: варіанти з покриттям

Для виготовлення листових варіантів прокату можна використовувати різні види сплавів, серед яких все більшу популярність набирають нержавіючі сплави.

Серед варіацій сплавів, застосовуваних у виробництві такої прокатної різновиди, як лист нержавіючий з покриттям (напилення), можна відзначити наступні:

- AISI 304 має аустенитную структуру і відрізняється невеликим вмістом вуглецю, що робить цю марку дуже підходить для виготовлення нержавіючого прокату в листовому варіанті. Дану категорію нержавіючих сплавів можна віднести до універсальних марок. У них хороша опірність негативному впливу навколишнього середовища, а також кислотних і лужних середовищ;

- AISI 409 відноситься до групи стійких до впливу корозійних речовин сплавів. Марка ця класифікується, як феритної, що має в своєму складі для стабілізації такий компонент, як титан. У цієї категорії досить непогані механічні характеристики, серед яких можна виділити відмінну міцність. Відмінну поведінку при обробці робить цю категорію вельми затребуваною у виробників не тільки нержавіючого листа, але й інших різновидів прокату;

- AISI 430 входить в категорію низьковуглецевих нержавіючих сплавів, добре чинять опір негативному впливу кислотних середовищ. Мале присутність у складі вуглецю, додає матеріалу пластичності.

 

Крім хорошого опору хімічного впливу самого матеріалу для виробництва нержавіючих листів, для поліпшення його захисних якостей на нього може наноситися спеціалізоване покриття яких можливе проведення додаткової хіміко-термічної обробки (ХТО).

 

Серед варіацій подібної обробки найбільш часто застосовують цементацію, що представляє собою насичення прокатної поверхні вуглецем. Такий варіант додає велику твердість сплаву, не применшуючи разом з тим його початкової пластичності.

 

До найбільш популярних варіацій покриття нержавіючих сплавів можна віднести хромування і алюмінування. У першому випадку листи нержавіючі покриваються шаром хрому, що надає йому додаткову стійкість до хімічного та механічного впливу і підвищує його твердість. Нанесення на аркуш тонкого шару алюмінію суттєво покращує опір прокату негативному впливу навколишнього середовища. Суть в тому, що завдяки алюмінію на поверхні листка утворюється додаткова оксидна плівка, яка захищає його від хімічного впливу.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner