Лист нержавіючий: кілька етапів прокатки (продовження)
У попередній частині статті, присвяченій отримання такої прокатної різновиди, як лист нержавіючий, було розпочато розгляд технологічного етапу обробки нержавіючих сплавів на блюмінгу. Отже, пропонуємо завершення даного етапу і огляд інших стадій обробки.
Після доставки до прокатного стану, що отримала достатній прогрів заготівля розташовується на рольгангу (транспортерна стрічка) і направляється до валків. Злитки простягаються крізь обертові валки, причому, з кожним наступним проходом, зазор між валками регулюють в меншу сторону. Після здійснення п'яти – шести проходів нержавійка перевертається. На заключній стадії обробки заготівля подається до спеціалізованим промисловим ножиць, де розрізається на цвітіння необхідних розмірів.
Обробка нержавіючих сплавів на слябінгу
Ця різновид прокатної обробки майже така ж сама, як і вищевикладена. Єдиний нюанс полягає в тому, що заготовку в даному випадку піддають обжиму не парою, а відразу четвіркою спеціальних валків, пара з яких має вертикальне розташування. У результаті цієї операції виходить досить довгий лист нержавіючий, який також у заключній стадії піддається, за допомогою промислових ножиць, розрізання на відрізки (сляби) необхідних розмірів.
Заключна формування
Для отримання такої прокатної варіації, як листи нержавіючі, прокатку нержавіючих сплавів продовжують на таборі, де використовуються спеціальні валки гладкого типу. Такі прокатні різновиди як рейки, швелери, балки і т. п. виробляються з блюмів, прокатка яких здійснюється на станах рейкового типу, з вирізуванням необхідних форм. Процес формування прокатних позицій здійснюється послідовно і поступово. Необхідна товщина виробів досягається лише після проходження фінальної стадії прокатки.
- Переваги листового нержавіючого прокату з TiN (нітрид титану) напиленням (продовження)Всі ці якості нержавіючої сталі з напиленням дають широке поле для різних конструкторських і дизайнерських рішень. Підвищуючи не тільки естетичні показники конструкцій, але і багато інші експлуатаційні характеристики.Повна версія статті